sobota, 23 maja 2026

Koniec sezonu 2025/2026 i koniec obchodów naszego jubileuszu

 Kolejny występ finiszujący sezon za nami.

Tym samym kończymy obchody naszego 10-lecia.

Na finał przypadł nasz występ na Scenie Kameralnej Teatru Żydowskiego dla Słuchaczek i Słuchaczy UTW Teatru Żydowskiego.

Zdjęcia z tego wydarzenia zostały wykonane przez koordynatorkę UTW, Zofię Mioduszewską-Wajszczak.

Podczas wydarzenia zaprezentowaliśmy naszego "Hamleta", dzieło, z którego jesteśmy szczególnie dumni, którego lalki i ich tworzenie było dla nas prawdziwym wyzwaniem (ach ten styropian!).

Publiczność szalała, aktorzy w sumie też.

Było to dobre, mocne, serdeczne podsumowanie naszego jubileuszowego sezonu - możność prezentacji na deskach miejskiego teatru!

Wielkie wyróżnienie, za które jesteśmy wdzięczni.

Do zobaczenia w kolejny sezonie!

SIMCHE














czwartek, 21 maja 2026

Rezydencja Antonina

 Dziś spotykamy się w Piasecznie, w niezwykle urokliwej, pięknie zagospodarowanej rezydencji Antonina, gdzie przybywamy na zaproszenie zamieszkujacych ją seniorów.

Nie mieliśmy żadnych wątpliwości co chcemy pokazać. wybór był oczywisty: przyjechaliśmy do Państwa z "Hamletem" (ale w jakiej wersji!) i z naszym ukochanym "Sanatorium".

Dziękujemy za wspaniały odbiór, za to, że po spektaklu zostali Państwo z nami i mogliśmy jeszcze porozmawiać w zaciszu biblioteki.

Takie spotkania są sensem naszej pracy - dają poczucie sprawczości, czujemy się potrzebni.

Bardzo dziękujemy.

Jesteśmy wzruszeni przyjęciem.
















sobota, 11 kwietnia 2026

Gdynia!

 A w sobotę 11 kwietnia raniutko ruszyliśmy do Gdyni!

Ta wyprawa miała na celu integrację grupy, spektakl w Teatrze Muzycznym, spacer śladami gdyńskiego modernizmu i kawa w słynnej Delicji.

Bardzo ważną częścią naszej bytności i trwania jest właśnie czas, który poświęcamy na wspólne bycie,

Gdynia to tylko przykład, ale lubimy wychodzić do teatrów, na filmy, wystawy. 

Lubimy odkrywać, poznawać, smakować i robić to wspólnie.

Ostatnio byliśmy na "Krzyżakach" Klaty, filmie dokumentalnym w kinie Muranów, wystawie Ewy Kuryluk i próbie generalnej w TRze.

Dzieje się!

Nie zwalniamy!