piątek, 12 kwietnia 2024

Warszawskie Centrum Alzheimera

 Bardzo lubimy odwiedzać naszych widzów.

Tym razem wybraliśmy się do znajdującego się na Wilanowie Centrum Alzheimera.

Spędziliśmy tam niezwykły czas mogąc podzielić się z mieszkańcami domu naszą twórczością.

Postanowiliśmy pokazać pracę w procesie, stąd czytanie performatywne repertuaru, który dopiero powstaje, pojechaliśmy na występ z "Sanatorium".

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i prezentujemy kilka fotografii z występu.











środa, 10 kwietnia 2024

Nasza Wielkanoc

Nasza tradycja teatrzykowa jest wspaniała!

Dzięki niej każdego roku spotykamy się wiosną i zimą nie po to, by pracować nad lalkami i programem, ale by podzielić się przygotowanymi w domu potrawami, radością, rozmową.

To ważny element naszej tożsamości, wspólnego bycia razem.

Wszystkiego najlepszego!








wtorek, 9 kwietnia 2024

Lalki do "Sanatorium", Simche - do roboty!

 Jesteśmy zarzuceni materiałami. Wszystkie pochodzą z recyclingu, wszystkie przynieśliśmy z domów, znaleźliśmy na zapleczach okolicznych sklepów, wycieliśmy z wyrzucanych kartonów.

Dla nas surowce wtórne to źródło kreatywności i powód do działania!


Dlatego też Simche bierze się do roboty i tworzy kolejnych bohaterów sanatoryjnej opowieści.

Poniżej foto opowieść z procesu:










Lalki do "Sanatorium"

 Nasz program dla dorosłych nabiera rumieńców - przygotowujemy nowe lalki, które wystąpią na turnusie sanataoryjnym.

Według naszego scenariusza cała zabawa ma zająć kuracjuszom tydzień, a nam daje to 17 utworów, które pokażemy Państwu już niebawem.

Koncepcja lalek powstała dzięki zaangażowaniu i pomysłom naszej grupowiczki, Wiesi Rawskiej-Tejszerskiej, która od początku trwania teatrzyku jest na pokładzie Simche i największą radość przynosi jej koncepcyjna praca z tworzeniem i projektowaniem lalek.

Na fotografii poniżej Asia w pracy wycinankarskiej, a także pierwsze, niepublikowane wcześniej egzemplarze kuracjuszek.